ΝΕΕΣ ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΑΠΟ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ

Την Τετάρτη  30 Μαρτίου 2016 έγιναν στο Δημοτικό στάδιο Σπάτων οι αγώνες στίβου των δημοτικών  σχολείων της περιφέρειας Αν. Αττικής .Το σχολείο μας έλαβε μέρος με 5 συνολικά μαθητές και μαθήτριες οι οποίοι είχαν καταπληκτική παρουσία.

Συγκεκριμένα στα 1000 μέτρα κοριτσιών η Δήμητρα Γαλανοπούλου  κέρδισε την πρώτη θέση μεταξύ 20 αθλητριών. Η Αλίνα Φλώρου-Δημητριάδου κέρδισε την πρώτη θέση στα 60 μέτρα κοριτσιών μεταξύ 40 αθλητριών .Ο Γιώργος ο Προβατάς κέρδισε την πρώτη θέση στο άλμα σε μήκος αγοριών ,μεταξύ 30 αθλητών ενώ ο μικρότερος αδελφός του ο Λευτέρης Προβατάς ήταν 8ος στο ίδιο αγώνισμα με ατομικό του ρεκόρ. Τέλος ο Μάριος ο Κάππας τερμάτισε 2ος στα 1000 μέτρα αγοριών,  κερδίζοντας το ασημένιο μετάλλιο μεταξύ 25 αθλητών .Την αποστολή συνόδευσε ο καθ. Φυσικής αγωγής κ. Νίκος Κουλουμπαρίτσης .

Ευχαριστούμε θερμά το σύλλογο γονέων και κηδεμόνων του σχολείου και ειδικά τον πρόεδρο κ. Πέτρο Κανελλόπουλο  για τη μίσθωση του λεωφορείου που μετέφερε την αποστολή του σχολείου μας.

Ο  υποδιευθυντής

Κούρογλου  Κυριάκος