ΑΓΩΝΕΣ ΔΡΟΜΟΥ ΣΕ ΑΝΩΜΑΛΟ ΕΔΑΦΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΑΝ. ΑΤΤΙΚΗΣ

Την Τρίτη 12 Δεκέμβρη 2017 έγιναν στο κτήμα Τατοίου (πρώην βασιλικά κτήματα), οι σχολικοί αγώνες δρόμου σε ανώμαλο έδαφος , των διευθύνσεων , Α/βάθμιας  και Β/βάθμιας εκπαίδευσης  Αν. Αττικής .Το σχολείο μας έλαβε μέρος με 8 μαθητές-τριες, οι οποίοι, πραγματοποίησαν εξαιρετική εμφάνιση στον αγώνα αντοχής 1000 μέτρων. Συγκεκριμένα, ο Χρήστος Σακοράφας του ΣΤ2  ήταν 1ος ,ο Ξενοφώντας Τσαντίλας του Ε1 ήταν 2ος , ο Λευτέρης Προβατάς του ΣΤ2 ήταν 3ος και ο Βασίλης Παπαγεωργίου του ΣΤ2 ήταν 6ος  σε σύνολο 30 αθλητών. Αντίστοιχα στα κορίτσια, η Άννα Παπαγεωργίου του Ε2 ήταν 4η ,η Κατερίνα Μόσιου του ΣΤ2 ήταν 6η, η Υρώ  Καφτάκη του ΣΤ1 ήταν 10η και η Φιλαρέτη Νικητάκη του Ε2 ήταν 15η σε σύνολο 30 αθλητων.  Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά. Την αποστολή οργάνωσε και συνόδευσε ο καθ. Φυσικής Αγωγής ,του σχολείου, κ. Κυριάκος Κούρογλου .Ευχαριστούμε θερμά τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας και ειδικά τον πρόεδρο κ. Πέτρο Κανελλόπουλο, για τη μίσθωση του λεωφορείου που μετέφερε την αποστολή και την αντιπρόεδρο , κα. Φούλη που παρακολούθησε  και ενίσχυσε από κοντά τους μαθητές-τριές  μας ,στον  αγώνα τους.

Ο καθ. Φυσικής Αγωγής

Κυριάκος  Κούρογλου