Ανακοίνωση για τις αιτήσεις του ολοήμερου

Παρακαλείσθε όσοι γονείς από την περσινή σχολική χρονιά έχετε συμπληρώσει τις αιτήσεις για το ολοήμερο, να επικαιροποιήσετε την προτίμηση σας στην υπεύθυνη δήλωση που θα παραλάβετε από τους μαθητές την ημέρα του αγιασμού στις 14/9 και  παρακαλούμε οι αιτήσεις αυτές να επιστραφούν από τους μαθητές επικαιροποιημένες την επόμενη μέρα στις 15/9. Σε διαφορετική περίπτωση θα υπάρξει πρόβλημα για την έγκαιρη και ομαλή λειτουργία του ολοήμερου.

Επιπλέον φέτος δίνεται η δυνατότητα σε όσους γονείς δεν έχουν κάνει αίτηση το καλοκαίρι για το ολοήμερο,  να αιτηθούν την φοίτηση των παιδιών τους στο ολοήμερο κατά την πρώτη εβδομάδα λειτουργίας του σχολείου.

Για τις αιτήσεις και την ενημέρωση για τα απαραίτητα δικαιολογητικά θα απευθυνθείτε στον διευθυντή του σχολείου.

Εκ της διεύθυνσης           1ου Δημοτικού Σχολείου Θρακομακεδόνων