Σχολική_εφημερίδα στα Γαλλικά

25 Νοέμβρη 2014

Οι μαθητές της ΣΤ τάξης γνωρίζουν από κοντά τη δημοσιογράφο κα Μάγδα Τσέγκου

Οι μαθητές του τμήματος ΣΤ1 του σχολείου μας στο πλαίσιο της ευέλικτης ζώνης προετοιμάζουν τη δημιουργία μίας διαδικτυακής σχολικής εφημερίδας. Την Τρίτη 25 Νοεμβρίου οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να συνομιλήσουν με τη δημοσιογράφο κα Μάγδα Τσέγκου, η οποία δέχθηκε με χαρά την πρόσκλησή μας, επισκέφθηκε το σχολείο μας και πέρασε δύο δημιουργικές ώρες με τους μαθητές των δύο τμημάτων της ΣΤ? τάξης. Αναλυτικά τη συνέντευξη μαζί της θα μπορέσετε να διαβάσετε στη διαδικτυακή εφημερίδα μας . Το πρόγραμμα υλοποιείται υπό το συντονισμό της εκπαιδευτικού Ευαγγελίας Μανουσάκη.

MagdaTsegkou

23 Δεκέμβρη 2014

Διαδικτυακή Σχολική Εφημερίδα

Το τμήμα ΣΤ1 ετοίμασε το 1ο τεύχος της Διαδικτυακής Σχολικής Εφημερίδας του στα πλαίσια της ευέλικτης ζώνης, το οποίο σας παρουσιάζουμε με περηφάνεια. Στο τεύχος αυτό συμμετέχουν με εργασίες τους τα τμήματα Δ1 και Δ2 καθώς και το τμήμα γαλλικών της ΣΤ τάξης. Το πρόγραμμα υλοποιείται υπό το συντονισμό της εκπαιδευτικού Ευαγγελίας Μανουσάκη.