Αθλητικές επιτυχίες για μαθητές του σχολείου μας

Την Τετάρτη 21 Δεκεμβρίου 2016 ,έγινε στα πρώην βασιλικά κτήματα στην περιοχή Τατοϊου ,το  σχολικό πρωτάθλημα δρόμου σε ανώμαλο έδαφος, για τα σχολεία της περιφέρειάς μας. Το σχολείο μας έλαβε μέρος στους αγώνες με 8 μαθητές-τριες ,οι οποίοι έκαναν  εξαιρετική εμφάνιση. Συγκεκριμένα στα 1000 μέτρα κοριτσιών δημοτικών σχολείων η Γεωργιάννα  Τζιαγαδούρα της ΣΤ τάξης ήταν 1η, η Λυδία Γιαννακοπούλου της ΣΤ τάξης ήταν 4η, η Δήμητρα Ζήση της Ε τάξης ήταν 6η και η Άννα η Παπαγεωργίου της Δ τάξης ήταν 9η. Στα 1000 μέτρα αγοριών δημοτικών σχολείων ο Λευτέρης Προβατάς της  Ε τάξης ήταν 2ος, ο Παπαγεωργίου Βασίλης της Ε τάξης  ήταν 4ος, ο Άγγελος Μελέτης της Δ τάξης ήταν 5ος και ο Αλέξανδρος Κανελλόπουλος της Ε τάξης τερμάτισε 7ος. Συγχαρητήρια σε όλους. Ευχαριστούμε το σύλλογο γονέων και κηδεμόνων του σχολείου μας και ιδιαίτερα τον πρόεδρο κ. Πέτρο Κανελλόπουλο που μίσθωσε το λεωφορείο για την μετακίνησή μας.

Ο καθ. Φυσικής Αγωγής και υποδ/ντής

Κυριάκος Κούρογλου