Erasmus Quiz

Στα πλαίσια του προγράμματος, οι μαθητές της Έκτης Τάξης  και χωρισμένοι σε ομάδες με τη βοήθεια και επίβλεψη της καθηγήτριας Αγγλικών κ. Αγγελικής Δασκαλοπούλου  δημιούργησαν στον επεξεργαστή κειμένου ένα  quiz ερωτήσεων που αφορούν τις έταιρες χώρες.

Η καθηγήτρια Πληροφορικής κ. Αλεξοπούλου Αθανασία χρησιμοποιώντας το quiz αυτό των παιδιών δημιούργησε ένα διαδραστικό  quiz χρησιμοποιώνας τα κατάλληλα ψηφιακά εργαλεία. Τα εργαλεία αυτά θα τα χρησιμοποιήσει και μέσα στην τάξη στα πλάισια των μαθημάτων προκειμένου να γίνει γνωστό και στους μαθητές το περιβαλλαον των εργσλείων αυτών.

Για να ενεργοποιηθεί το quiz Greece_Quiz θα πρέπει να  αποσυμπιέσετε τα αρχεία σε έναν φάκελο και να διπλοπατήσετε στην αρχή πάνω στην σελίδα-αρχείο index. htm.

Καλή διασκέδαση.