Ευχαριστίες

Το 1ο Δημοτικό Σχολείο Θρακομακεδόνων και συγκεκριμένα η Διευθύντρια κ. Βασιλείου Όλγα,  ο σύλλογος εκπαιδευτικών, και ιδιαίτερα η εκπαιδευτικός ΠΕ19 Πληροφορικής Αλεξοπούλου Αθανασία, ευχαριστούν θερμά, όλους όσους συνέβαλαν – στήριξαν ηθικά και υλικά  τη συμμετοχή του σχολείου μας στον 2ο Διαγωνισμό Εκπαιδευτικής Ρομποτικής που διεξήχθη φέτος τον Μάρτιο 2016.

Ιδιαίτερα και συγκεκριμένα απευθύνουμε ευχαριστίες στους γονείς των μαθητών που συμμετείχαν στο διαγωνισμό αλλά και στους γονείς των μαθητών που δεν συμμετείχαν αλλά ωστόσο υποστήριξαν τη συμμετοχή με ιδιαίτερη θέρμη και αγάπη.

Ένα τεράστιο λοιπόν ευχαριστώ στους  γονείς των μαθητών τα ονόματα των οποίων αναφέρονται στην λίστα που ακολουθεί, που προσέφεραν γεναιόδωρα τα δικά τους lego  bricks, έτοιμα πακέτα lego και με ηλεκτρονικό εξοπλισμό (hubs, αισθητήρες απόστασης κλίσης κ.λπ)  από την Διερευνητική Μάθηση καθώς επίσης ξύλινες κατασκευές  και τα παρέδωσαν ολόψυχα στο σχολείο μας προκειμένου υποψήφιοι διαγωνιζόμενοι της Εκπαιδευτικής Ρομποτικής των επόμενων σχολικών χρονιών του σχολείου μας να τα χρησιμοποιήσουν, δεδομένου ότι αυτά τα  στοιχεία lego διατίθενται με αρκετά υψηλό κόστος στην αγορά και δεδομένου ότι η ρομποτική κατασκευή με την οποία κατέβηκε στον Διαγωνισμό φέτος το σχολείο μας δεσμεύτηκε από το πρόγραμμα Erasmus+  και δεν μπορεί να διαλυθεί και να χρησιμοποιηθούν εκ νέου τα lego στοιχεία που την αποτελούν.

Ανέστης Νικόλαος-Αναστάσιος  και Ανέστης Περικλής-Παναγιώτης

Αυγερινός Αντώνης